Що зараз потрібно в Інфраструктурі Взаємодії.

Денис Кривилев
5 min readOct 3, 2020

--

Погляд на перший Cross-Chain Саміт і DeFi BTC.

В середині серпня Cross-Chain Group провела свій перший в історії саміт в Сан-Франциско. Cross-Chain Саміт був задуманий як семінар для обміну ідеями та роботи над спільними проблемами блокчейн взаємодії. У ньому взяли участь близько 40 провідних розробників інфраструктури взаємодії.

Представлені Проекти

Чотири доповідача обговорили плани створення нових механізмів міжмережевої комунікації: Jack Zampolin з Cosmos, James Prestwich з Summa, Matt Luongo з Keep і Warren Paul Anderson з Interledger.

Саміт був організований таким чином, щоб сприяти відкритому обговоренню запропонованих протоколів, під час презентації були проведені відповіді на питання, а також сесії з інтерактивною дошкою, що було основною метою для Cross-Chain Group.

Warren Anderson розповів про Interledger, протоколі взаємодії без використання токенів, призначеному для спрощення міжмережевих платежів між BTC, ETH і XRP.

Jack Zampolin з Cosmos представив Inter-Blockchain protocol (IBC), це протокол з’єднання на одному рівні, що забезпечує безпечну передачу взаємозамінних і непередаваних токенів, міжмережеві виклики контрактів, код, міграцію даних, а також надання застави між мережами.

James Prestwich представив SPV від Summa, здатний полегшити і поліпшити роботу BTC реле, зберігаючи тільки ланки блоків замість заголовків блоків або повних блоків, як це робили в попередніх варіантах реле.

Matt Luongo, керівник проекту Keep, анонсував tBTC, спільної ініціативи від Cross-Chain Group, яка об’єднує роботу Summa над SPV і Keep по розробці випадкового маячка і t-ECDSA keeps.

В ході послідуючих за доповідями бесід обговорювалися і самі проекти, а також більш широкі питання, з якими стикаються взаємо сумісні та децентралізовані міжмережеві системи.

Нижче наведено дві основні теми цих обговорень, в тому числі з точки зору учасників саміту.

Необхідність Децентралізованої Міжмережевої Інфраструктури.

Для більшої сумісності потрібно більше можливостей для співпраці, розуміння, яке лягло основою для проведення Cross-Chain Саміту. Для багатьох учасників це виходить за рамки корисних можливостей і перетворюється в критично важливу інфраструктуру, що дозволяє нарощувати існуючу динаміку децентралізованих додатків.

Недавній пост в блозі від Технічного Керівника Keep Piotr Dyraga про t-ECDSA keeps, відображає нашу думку про важливість міжмережевої розробки.

“Екосистема взаємодії має континуум блокчейнів”, — сказав Zaki Manian, керівник відділу досліджень в Tendermint, в розмові після саміту. “Bitcoin — це найпримітивніша, найнадійніша, сама об’єктивна мережа. Ethereum — це раннє втілення розумної мережі, із середнім рівнем довіри; Cosmos / Substrate / Ethereum 2.0 / Near Protocol — суперпрограммувальні, але в даний час мають низький рівень довіри.”

“Такі проекти, як tBTC і Cosmos, необхідні для розширення переваг надійності і нових технологічних проривів в обох напрямках в цьому континуумі мереж” — сказав він.

Швидше за все, у розробників додатків більше не буде такої розкоші, як можливість ізолювати себе, зосередившись лише на одній мережі. Робота і ризики, пов’язані з міжмережевий сумісністю, означають, що це світ, в якому команди повинні покладатися на співтовариство розробників.

“Міжмережева комунікація майже завжди має на увазі проходження за процесом консенсусу інший мережі”. Якщо ви не будете добре розуміти цей процес, ви не зможете побудувати міжмережеві системи”, — сказав James Prestwich в іншій розмові після заходу. “Рівень консенсусу не тільки підтримує DApps, але і взаємодіє з ними. Він є частиною DApp, і він впливає на все, від взаємодії з користувачем і закінчуючи безпекою. Розуміння консенсусу має вирішальне значення для ефективного розвитку”.

Важливість заохочень в децентралізованих системах. Занурення в tBTC.

Під час семінарів та сесій з інтерактивною дошкою, на Cross-Chain Саміті часто обговорювалися заохочення, покликані мотивувати учасників tBTC. Як і всі децентралізовані системи, tBTC покладається на крихкий баланс заохочень, призначених для залучення учасників, які виконують необхідні функції, і для покарання зловмисників.

Ось короткий опис ролей, визначених у tBTC:

1. Вкладники

Вкладники — це користувачі, які хочуть використовувати свій Bitcoin в інших блокчейнах. Вони виробляють депозит 1 BTC в смарт-контракт, в очікуванні, що отримають натомість 1 tBTC, який вони зможуть перевести в інші мережі (спершу Ethereum) або використовувати в децентралізованих додатках.

2. Підписанти

Підписанти володіють активами в мережах, які пов’язані з Bitcoin, і хочуть отримати з цього прибуток. Вони розміщують свої монети, що не належать до Bitcoin, в якості забезпечення права на часткове зберігання депонованих вкладниками BTC, мінімізуючи ризик контрагента.

Підписувальна група обирається за допомогою випадкового маячка (Keeps Random Beacon), який працює на основі доказу роботи (PoW — Proof-of-Work) і знижує ризик групового контролю за рахунок випадкового вибору групи. Робочий токен KEEP виступає в якості винагороди цієї системи, виконуючи тільки одну функцію: забезпечення підписантів активом для PoW. Використовуючи токен KEEP, підписанти можуть вибирати різні протоколи MPC, одним з яких є протокол t-ECDSA. Ця діаграма в TokenDaily наочно відображає різницю між системою з централізованим управлінням підписантами і децентралізованими підписантами tBTC.

3. Постачальники ліквідності

Постачальники ліквідності формують ринки в tBTC. Якщо підписант обдурив або помилився, тоді система tBTC вилучає позикові монети підписанта для покупки tBTC і їх подальшого спалювання. Для того, щоб це працювало безперебійно, необхідна наявність ліквідного ринку tBTC. На Ethereum tBTC буде використовувати Uniswap в якості мережного пулу ліквідності.

Більш детальну інформацію можна знайти в проекті технічної специфікації.

Робота над заохоченнями

Для того, щоб ця система працювала, необхідно створити заохочення для залучення чесних учасників на кожну роль. Hart Lambur, співзасновник UMA Project, відкритої платформи для крипто-деривативів, був одним з небагатьох, хто працював над створенням різних заохочень, особливо для підписантів tBTC.

“На дуже високому рівні мене найбільше турбують виплати, які отримують підписанти за роботу, за виконану роботу. Наскільки я розумію, відповідно до запропонованої на даний момент параметризацією, підписантам виплачується 50 базисних очок (0.5 відсотка) від 1x BTC за розміщення 1.5x застави ETH, який заблокований на 6 місяців “, — сказав Hart в розмові після презентації Matt на Cross- Chain Саміт. “Ця комісія не здається мені досить високою за ризик, на який йдуть підписанти з їх ETH запорукою”. Якщо ви забудете закрити позицію tBTC з недостатнім заставним забезпеченням, то втратите $15K! Це лякає. Я думаю, що люди з раціональним мисленням не погодяться бути підписантами, якщо комісійні не будуть знаходитись на порядок вище”.

Потім послідувала дискусія про ймовірність того, як першопрохідці будуть субсидіювати систему, беручи на себе обов’язки підписантів з такою відносної низькою ставкою. “Моє питання буде полягати в тому, що буде відбуватися в міру зростання tBTC”, — сказав Hart. “Хто виступить в якості підписантів при рівні комісійних в 50 базисних очок, після того, як ви вичерпаєте першопрохідців?”.

Завдяки цьому та іншим дискусіям, що відбулися, зараз пропонується безліч варіантів поліпшення заохочень підписантів. Від коригування конструкції механізму, що знижує вимоги до заставного забезпечення, до розміщення позикових коштів на кредитній DeFi платформі, такій як Compound, ми з нетерпінням чекаємо можливості знайти найкращий шлях вперед через співробітництва, експерименти і дослідження.

Нам цікаві ваші думки і ми запрошуємо вас знайти слабкі місця і поставити нам питання, тому що ця робота знаходиться в активній розробці.

Перший в історії Cross-Chain Саміт затвердив місце для Cross-Chain Group, встановивши необхідність більш тісної співпраці в області розвитку функціональної сумісності блокчейнів. У Keep, ми з нетерпінням чекаємо продовження підтримки і співпраці в проектах Cross-Chain Group.

Недавній пост в блозі від Технічного Керівника Keep Piotr Dyraga про t-ECDSA keeps відображає нашу думку про важливість міжмережевої розробки. Ви можете дізнатися більше про Cross-Chain Group і tBTC в цій статті від CoinDesk опублікованій після саміту.

Дізнайтеся більше про tBTC в блог пості і цьому подкасті від Wyre.

Дякую за увагу!

Приєднуйтесь до Discord Keep та Discord tBTC.

Переклад: DenisKrivilev#5773 @ Discord

--

--

No responses yet